Hned dva stroje jedné značky obdržely významné ocenění

Veletrh Sima 2015 byl tentokrát poprvé příležitostí k udělení ceny „Stroj roku“. Dohromady devatenáct redaktorů z oboru zemědělské techniky z osmi evropských zemí udělilo ocenění v sedmnácti kategoriích za nejlepší inovace v oblasti zemědělské techniky. Akci organizoval francouzský časopis Terre-net.

Toto prestižní ocenění je udělováno od roku 1997, kdy jej poprvé zorganizovalo vydavatelství německých zemědělských časopisů dlv. Od té doby se slavnostní vyhlášení konalo vždy na veletrhu Agritechnica v Hannoveru. Rovněž tak i na veletrhu Agritechnica 2015 bude vyhlášeno ocenění „Stroj roku 2016“.

Na letošním veletrhu Sima 2015 získala firma Claas hned dvě ocenění v soutěži Stroj roku 2015. V kategorii sklízecí mlátičky zaujaly redaktory stroje řady Tucano a v kategorii žací stroje pak modely Disco 9200 s novým žacím nosníkem MAX CUT.

Sklízecí mlátičky Tucano se se svou výkonností řadí do kategorie vyšší střední třídy. Jejich motory mají výkon od 245 do 378 k. Pro výmlat a separaci tyto stroje využívají osvědčenou kombinaci systémů APS a APS Hybrid System.

V létě 2014 firma Claas představila nový žací nosník MAX CUT na celkem 28 nových modelech žacích strojů s pracovními záběry od 2,60 až do 9,10 m. Mezi stroji byla i profesionální žací kombinace Disco 9200 Business a 9200 C Business pro velké podniky a poskytovatele služeb.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *