Holmer Terra Variant ve službách společnosti JASNO

Společnost Jasno nedávno oslavila třicet let na trhu a jednou z jejích stěžejních činností je poskytování zemědělských služeb. Její výhodou je komplexní řešení celé služby. Využívá k tomu vlastního technického parku, který se skládá z nejmodernějších strojů. Linky tak mohou být poskládané z toho „nejlepšího“, co aktuálně trh nabízí. Navíc pečlivé sestavení linek, přináší i příznivou ekonomiku provozu, což se promítá i v dobrém poměru ceny služby a jejího kvalitního provedení.

Co se týká aplikace kejdy a fugátu ročně linky společnosti JASNO aplikují okolo 400 000 m³ kejdy či fugátu a hodinový výkon atakuje hranici 150 m³ aplikované a zapravené hmoty. Vedle samojízdného aplikátoru Vredo je hvězdou kejdové linky samojízdný aplikátor Holmer Terra Variant 585, který má JASNO ve své flotile dokonce ve dvou totožných exemplářích. Stroj je postaven na dvounápravovém podvozku, a i on má k dispozici režim krabího chodu, což spolu s pneumatikami 1050/50 R32 přináší nízké zatížení půdy. Pohonnou jednotkou stroje je Mercedes Benz OM 473 LA s výkonem 585 koní a motor je spřažen s převodovkou Funk DF 500 s řazením pod zatížením.

Nástavba zásobníku pojme hnojivo o objemu až 21 m³ a nasávání z přívozní cisterny probíhá pomocí otočného nasávacího ramene s průměrem 10 palců a dosahem 5,7 m. Do aplikátorů je hmota dopravována čerpadlem Vogelsang RotoCut s výkonem 12000 l/min.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *