Implementace systému TIM do standardu ISOBUS

Systém Tractor Implemet Management není ničím novým, nicméně až doposud zůstával víceméně opomenut bez většího využití v praxi. To se má změnit s integrováním systému TIM do standardu ISOBUS. Díky tomu mohou být data, která sesbírá elektronická řídicí jednotka na závěsném stroji, přeměněna v povely k ovládání traktoru anebo závěsného stroje.

Mnoho ISOBUS kompatibilních závěsných strojů i traktorů staršího roku výroby sice nezbytná data shromažďuje, avšak systém řízení povely do systému TIM neumožňuje – ať ze softwarového nebo hardwarového důvodu.

Řešením pro to, jak jednoduše a s příznivými náklady realizovat automatické ovládání funkcí nářadí na základě standardu ISOBUS, je modul iQbulle connect. Tento modul funguje nezávisle na výrobci nářadí, je možné jej doplnit ke stávajícímu stroji v provozu i dodatečně a pracuje na základě nejnovějších standardů AEF. Modul disponuje přijímačem GPS a rozhraním pro kontakt s univerzální platformou pro výměnu dat agrirouter. Zároveň má integrováno i mobilní datové spojení, aby bylo možné zahrnout používané stroje do dokumentace v digitální podobě. Nový systém může být využíván jednoduše a bez použití nářadí prostřednictvím jednoduchého rozhraní pro nejrůznější typy závěsných strojů. Systém iQbulle Connect se umí samočinně nakonfigurovat na nový typ stroje.

Modul je možné zároveň i rozšířit o různé instalační kity, specifické pro dané stroje, čímž je umožněno automatizovat fungování i čistě mechanických závěsných strojů. S pomocí systému iQbulle Connect lze pokrýt širokou škálu různých aplikací v zemědělské technice.

Novinka iQbulle Connect získala firmě LEMKEN stříbrnou medaili veletrhu Agritechnica.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *