Informace k technice z první ruky

Moderní zemědělská technika doznala pokroku v oblasti své výkonnosti. Aby však bylo možné v konkrétních podmínkách instalovaný výkon optimálně a efektivně využívat, je třeba splnit několik základních podmínek. Kromě správné volby pracovní soupravy má velký vliv také správné nastavení traktoru, jeho odpovídající dotížení a či správně zvolený tlak vzduchu v pneumatikách.

Také firma Claas je výrobcem traktorů, kterých má ve svém sortimentu dohromady 75 různých modelů. Zástupci oficiálního dovozce, společnosti Agrall zemědělská technika v Banticích, se rozhodli sdělit své zkušenosti z praktického nasazení největších traktorů Claas Xerion a předat vhodná doporučení, která umožní tyto komfortní stroje využívat ještě produktivněji při snížených nákladech.

Školení proběhlo poslední lednový den v moderních prostorách showroomu v Banticích. Zájem o tuto akci byl značný a organizátoři museli celkem sedmdesát přítomných zemědělců rozdělit do dvou skupin. Úvodní přednáška se věnovala způsobu fungování a významu motorové diagnostiky a tomu, že není radno přehlížet případná hlášení o výskytu závad na terminálu v kabině traktoru.

Poté se ujal slova Ing. Michal Svoboda, který nejprve prezentoval ucelený výrobní program traktorů Claas. V loňském roce přišel tento výrobce s novým konceptem ovládání, takže v současnosti má celkem tři stupně výbavy. Verze CIS zahrnuje terminál CIS v palubní desce a zobrazení týkající se převodovky Hexashift v A-sloupku kabiny. Stejně, jako i dva další vyšší stupně výbavy, má i CIS multifunkční loketní opěrku a páku s křížovým ovládáním Electropilot. Vnější hydraulické okruhy jsou ovládány mechanicky.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *