Inovace u sklízecích mlátiček New Holland řady CR

Společnost New Holland inovovala svůj sortiment sklízecích mlátiček, a to jak těch s konvenčním mláticím ústrojím, tak i axiálním. V segmentu axiálních sklízecích mlátiček se udály změny a nové modely napříč řadou CR dosahují podle dostupných materiálů vyšších výkonů a pochlubit se mohou i novým systémem IntelliSense, který umožňuje stroji pracovat, řekněme v automatickém módu.

Na obsluze je, logicky, především vybrat typ sklízené plodiny a určit strategii sklizně. Jinou strategii obsluha zvolí, když se blíží deště a je třeba sklidit maximum ploch a jinou, když ke sklizní zbývá posledních pár pozemků a výhled počasí je dobrý.

Důležité novinky najdeme na modelech CR Revelation

Je tomu pět let, co sklízecí mlátička s označením CR10.90 výrazně překonala světový rekord ve sklizni obilovin. Dne 15. srpna 2014 mlátička sklidila za 8 hodin 797,6 tuny pšenice, a to je i odpověď na otázku, jaká je vlastně kapacita mlátičky.  Značka New Holland ale neusnula na vavřínech a sklízecí mlátičky dále inovovala. Každý rok přišla s dílčím vylepšením a po pěti letech můžeme říci, že jde ve srovnání s rokem 2014 o zcela novou mlátičku. Její výhodou však je, že ač je nová, je už provozně otestovaná, spolehlivá a díky používané technologii výmlatu i jednoznačně šetrná k zrnu.

Pokud se podíváme na jednotlivá technická vylepšení, tak jde například o nové mlatky na rotorech spojené se zmenšením průměru rotoru pro vyšší průchodnost, dále možnost elektricky ovládat lopatky nad rotory a tím řídit délku šroubovice respektive dobu mlácení plodiny.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *