Inovace u sklízecích řezaček

Výrobce Fendt má ve svém sortimentu mimo jiné i samojízdné sklízecí řezačky pod názvem Katana. Pro modelový rok 2019 jsou tyto stroje inovovány a doplněny o nové možnosti výbavy. O jaké inovace se jedná, dal koncern AGCO vědět na tiskové konferenci v německém Wadenbrunnu na sklonku léta.

První novinka cílí na dvoufázovou sklizeň zavadlé píce: nový pickup s označením P3003 Maximum má vylepšený pohon heavy duty a zrovna tak je robustně konstruován i vkládací šnek. Zároveň má nový sběrač i větší odstup od předních kol řezačky. Tím se výrazně zlepšuje přístup k přední části stroje, především v oblasti vkládání.

Prsty sběrače a vkládací šnek jsou poháněny heavy duty řetězem, čímž je zajištěna delší životnost pohonu. Dlouhodobě zvýšené namáhání tyto celky nemůže poškodit. Na šnekovici a v oblasti předávání materiálu ke vkládacím válcům jsou instalovány opotřebitelné díly rovněž v provedení heavy duty, které přispívají k delší životnosti a provozní spolehlivosti v průběhu sklizně.

Novinku nabízí Fendt i v oblasti kukuřičných adaptérů. U adaptérů 460 plus a 475 plus si jejich uživatelé budou moci pořídit přídavný komfortní podvozek. Je konstruován tak, že dovoluje připojování a odpojování ovládané z kabiny, podporuje udržování přípustného zatížení přední nápravy sklízecí řezačky za jízdy po veřejných komunikacích, a přispívá taktéž ke zvýšení bezpečnosti. Konstruktéři mysleli skutečně na vše – v podvozku je také integrováno výstražné zařízení i osvětlení.

Pro řezačky Katana nabízí Fendt balíček opotřebitelných dílů Heavy Duty i v současnosti. Pro rok 2019 bude tato výbava rozšířena o dno řezacího bubnu v provedení HD.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *