Inovace u sklizňových adaptérů

Firma Claas již mnoho let vyrábí sklizňové adaptéry, pracující bez ohledu na směr řádků s označením Orbis. Za dobu výroby prošel Orbis několika modernizacemi. Do sezóny 2021 přichází Claas s inovovaným top-modelem, který se pyšní celkovou šířkou v transportní poloze pouze tři metry a nově vyvinutým, automaticky sklopným ochranným zařízením pro přejezdy.

Největší adaptér Orbis 900 má pracovní záběr 8,93 metru. Stejně jako menší provedení Orbis 750 má i Orbis 900 pětidílný rám, a je tvořen kombinací malých a velkých kotoučů. Vnější a středové jednotky jsou tvořeny velkými kotouči, a prostor mezi nimi je vyplněn kotouči menšími. Rostliny jsou po celé dráze podávány podélně, což umožňuje dodržovat nastavenou délku řezanky. Rychlost pohybu hmoty si může řidič přizpůsobovat z kabiny nastavením jedné ze třech variant otáček bubnů. S pětidílným rámem je možné realizovat bezkonkurenčně rychlé sklápění a současně i kompaktní rozměry ve sklopeném stavu bez přílišného omezování výhledu z kabiny vpřed a do stran.

Novinkou je šířka v transportní poloze pouze tři metry. Díky tomu se může řezačka Claas Jaguar i s největším adaptérem Orbis 900 pohybovat po veřejných komunikacích bez zvláštních výjimek a bez doprovodného vozidla. Široký výhled z kabiny umožňuje pojíždět rychlostí až 40 km/h.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *