Inovace u univerzálních secích strojů

Firma Horsch inovovala své pneumatické secí stroje Pronto, kterých má v provozu celosvětově více než 20 000. Vývoj pokročil a oblíbené secí stroje jsou vyráběné s výraznými změnami.

Vzhledem k různorodosti podmínek, v nichž úzkořádkové secí stroje pracují, má Horsch také vyvinuté široké portfolio různých typů secích botek – TurboDisc, PowerDisc anebo SingleDisc. Radličky se liší mimo jiné i svým způsobem uchycení k secímu stroji, které ovlivňuje jejich chování zvláště za těžkých podmínek.

Nové jsou secí botky s označením TurboDisc 3. Slučují všechny poznatky a zkušenosti dosavadních generací tak, aby bylo dosaženo perfektního uložení osiva v rozličných podmínkách i půdách. Při vývoji secí botky byla na prvním místě preciznost práce a dlouhá životnost, ale podařilo se i vylepšit kvalitu práce za extrémních podmínek.

Pronto DC dále nabízí také velkokapacitní zásobník osiva, který u šestimetrového provedení pojme 3500 litrů osiva, u verzí se záběrem od sedmi do devíti metrů pak 4000 litrů. Je-li při setí do půdy zároveň ukládáno i minerální hnojivo, potom mají zásobníky kapacitu zvýšenou na 3800, resp. 5000 litrů.

K dalším inovacím secích strojů Horsch Pronto DC patří optimalizace AS profilu pneumatikového pěchu tak, aby docházelo k ještě účinnějšímu drcení hrud.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *