Inspirace z veletrhu Bauma

Bauma je největší veletrh stavebnictví a stavební techniky na světě a je pořádán každé tři roky na mnichovském výstavišti. Letos se konal již třicátý druhý ročník a na ploše 614 000 m2 vystavovalo více než 3700 vystavovatelů z 63 různých zemí. Za sedm dní navštívilo veletrh rekordních 620000 návštěvníků. Kromě ryze stavební techniky byly k vidění i stroje, které se hodí také pro zemědělský sektor.

Zajímavým trendem, který dýchal téměř ze všech expozic, bylo použití čistě elektrického pohonu u stavebních strojů. Výrobci tak reagují na stále přísnější legislativu ohledně emisí, ale také hluku. Také některé zemědělské stroje využívají pro svůj pohon místo dieselových motorů elektrickou energii kumulovanou v bateriích, avšak zatím jde jen o malé množství většinou modelů manipulační techniky. Jaká však bude budoucnost?  Bude se trend „elektromobilů“ masivně projevovat také v zemědělské technice?

Pokud ano, bude to nejspíš segment manipulační techniky, který bude průkopníkem nových technologií. Na manipulační techniku jsou v zemědělství kladeny speciální nároky, a protože stroje mnohdy pracují v budovách, redukce jejich hlučnosti i nulové emise výfukových plynů jsou výhodné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *