Inteligentní a efektivní velké traktory

Na úvod Dne Case IH 2019 v Kameni proběhlo slavnostní předání nového traktoru značky Case IH pořádajícímu zemědělskému podniku, kterým je VOD Kámen. Stroj Puma 185 CVX představuje univerzální traktor s všestranným využitím a je již osmnáctým traktorem této značky v podniku.

Poté již začalo představování techniky Case IH, a to rovnou od těch největších traktorů – první skupinou byly velké tahače. Kromě nejsilnějšího traktoru Case IH všech dob, modelu Quadtrac 620 s maximálním výkonem 672 k a hmotností 26 t, se představila novinka, model Quadtrac 540 CVX. Plynulá převodovka z dílny firmy ZF přináší nejen další zjednodušení ovládání, ale i rozšířené možnosti využití tohoto traktoru – hlavně pro setí. V agregaci s (klasickým anebo i přesným) secím strojem o odpovídajícím pracovním záběru dokáže Quadtrac CVX zajistit vysokou plošnou výkonnost v zakládání porostů se šetrným působením na půdu.

Ke zvýšení efektivity práce pomáhá nejenom systém automatického řízení produktivity APM, který samočinně řídí výkon motoru a převodový poměr podle potřeby tahového výkonu, ale i systémy precizního zemědělství AFS.

Prezentovaný Case IH Quadtrac 620 CVX byl vybaven kompletním satelitním řízením AFS AccuGuide, které využívalo korekční signál od firmy Agri CS. Traktor byl dále propojen s kanceláří pomocí telematiky a hlídán pomocí servisní diagnostiky Aconnect. Nově se traktor s nářadím umí automaticky otáčet i na souvratích, což mu umožňuje systém AccuTurn.

Uvedené systémy snižují počet přejezdů po pozemku, zajištují rychlejší pracovní proces i otáčení soupravy a zachování kvality práce bez ohledu na kvalitu obsluhy. Tím se snižují pracovní náklady.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *