Inteligentní aplikační technika

Firma LEMKEN se stále více angažuje v oblasti precizního zemědělství a uživatelům postřikovačů nabízí možnost lokálně variabilní aplikace hnojiv na základě předpisových map. Tím lze reagovat na proměnlivou úroveň zásobenosti půdy živinami v rámci pozemku. V této oblasti mohou tažené postřikovače modelové řady Vega dosahovat obzvlášť vysoké preciznosti díky možnosti ovládání jednotlivých trysek.

Kromě rovnoměrnosti a přesnosti dokážou postřikovače LEMKEN Vega zabránit i opakované aplikaci, protože jsou inteligentní a umí automaticky ovládat jednotlivé trysky. Ovládací elektronika ví, kde již byl postřik aplikován, a v těch místech trysky vypne. Uživatelé těchto postřikovačů si systém Eltec Pro pochvalují, největším přínosem je na pozemcích s nepravidelnými okraji či se sloupy elektrického vedení.

Samostatnou kapitolou u strojů Vega je potrubní vedení. To se vyznačuje jen nezbytně nutnou délkou, díky čemuž jsou zbytková množství kapaliny jen minimální. Zároveň toto vedení neprochází nádrží na postřikovou kapalinu, takže její vnitřní stěny se nechají snadno čistit. Účinnost čištění se podepisuje na tom, že zbytky prostředků na ochranu rostlin nepřecházejí do dalších kultur a nemohou je poškodit.

Také přidávání účinných látek je snadné díky objemné přimíchávací nádobě, která je snadno přístupná. Nad nádobou se nachází obslužné centrum s malým terminálem. Ovládání postřikovače je jednoduché díky novému automatizovanému ovládacímu konceptu. Elektricky spínané ventily nejsou na postřikovači na první pohled viditelné, protože je inženýři firmy LEMKEN integrovali do potrubního vedení – další krok ke snížení zbytkového množství postřikové kapaliny.*

Více informací v Zemědělci č. 49.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *