Inteligentní automatika zjednodušuje práci

Teleskopické manipulátory Scorpion firmy Claas nabízejí moderní automatické systémy, umožňující zjednodušit pracovní cyklus. Takový je i systém „Smart Handling“. S tímto systémem si obsluha manipulátoru může naprogramovat manipulátor tak, aby řadu úkonů prováděl automaticky. V režimu „Lopata“ probíhá automatické vracení lopaty do původní polohy. Funguje tak, že vždy při spouštění výložníku dojde k automatickému zasunutí ramene, bez ohledu na výšku zdvihu či zatížení výložníku.

Systém „Smart Handling“ ale má ještě druhý režim s označením „Vidle“. Rám a k němu připojené příslušenství (vidle) jsou při zvedání i spouštění vedeny ve svislé linii, čehož se dociluje automatickou úpravou délky vysunutí teleskopu v rameni. Řidič se tedy nemusí o vysunutí či zasunutí ramene starat a v průběhu práce je manuálně upravovat.

Claas Scorpion dále umí nabídnout i vibrační funkci, která usnadňuje uvolnění přilnavého materiálu z lopaty. Obsluha ji aktivuje pomocí kombinace tlačítek na ovládacím joysticku. Další funkcí, která usnadňuje práci obsluze, je paměť polohy lopaty. Stiskem tlačítka ve spodní části joysticku se lopata automaticky nastaví do polohy, kterou pro ni obsluha uložila do paměti.

Více informací je možné nalézt v časopise Mechanizace zemědělství č. 6/2020.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *