Inteligentní likvidace plevelů

Firma LEMKEN se netají tím, že hledá alternativní metody ochrany rostlin, které by dokázaly přinést šetrnější působení na životní prostředí, než je současná intenzivní aplikace chemických přípravků. V rámci této iniciativy proběhlo i setkání s holandskou společností Steketee. Jedná se o výrobce specializovaného na plečky se silným inovativním sklonem.

Základem firmy je mladý, dynamický a vysoce motivovaný tým spolupracovníků.  Ti mají společný cíl – vyvíjet a vyrábět inovativní stroje a dále zdokonalovat kamerové systémy, které klasické stroje pro mechanickou kultivaci porostů činí ještě modernějšími. Vše, včetně těchto kamerových systémů, si Seketee vyvíjí svépomocí. A tyto principy jsou pro firmu LEMKEN zásadní, proto mladou holandskou společnost převzala a oba výrobci jdou po další cestě do budoucnosti společně.

Firma LEMKEN tak může zemědělcům nabízet nejmodernější stroje pro udržitelné systémy hospodaření. Kultivací lze nahradit aplikaci některých typů herbicidů, což přináší i příležitost k nemalým úsporám pro pěstitele. Navíc moderní pojetí pleček Steketee je zárukou preciznosti práce.

Vstupní modely pleček mají označení EC–Weeder, zkratka slov Easy Concept. Plečky EC-Weeder se vyrábí v různých modelových řadách. Moderněji vybavené plečky jsou modely řady IC–Weeder, což je zkratka pro Inteligentní kamerový koncept. Tyto automaticky pracující plečky dokáží pomocí kamer identifikovat polohu kulturní plodiny a bez jejího poškození provést precizní nakypření půdy v jejím okolí.

Firma LEMKEN chystá na jarní období 2021 předvádění strojů Steketee s automatickým naváděním (IC-Light) a posuvným rámem – v provedení osmiřádkovém do kukuřic a dvanáctiřádkovém do cukrovek.

Více informací v Zemědělci č. 47.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *