Intenzivní zpracování půdy s kypřiči

Radličkový kypřič Terrano GX je univerzální stroj pro zpracování půdy až do hloubky 25 cm. Je vyráběný se třemi nebo čtyřmi řadami radliček a v pracovním záběru od čtyř do šesti metrů. S tím, jak jsou kypřiče Horsch prodávány do různých světových regionů, setkávají se konstruktéři s novými nároky, a to i v oblasti utužení půdy. Vhodně na ně umí reagovat, a pro stroj Terrano GX vyvinuli nový typ opěrného válce SteelFlex.

Jedná se o zajímavě konstruovaný zdvojený opěrný válec, sestavený ze dvou odlišných válců. Jako první jede po zpracované půdě válec SteelDisc s průměrem 580 mm, který svými ostrými hranami způsobí utužení půdy více do hloubky. V další řadě se otáčí nový typ válce s označením RingFlex. Ten je vyroben tak, že jsou k sobě sešroubovány vždy dvě poloviny kruhu z pružné oceli o šířce 70 mm. Tento válec má o něco větší průměr na úrovni 600 mm, a má za úkol zpracovat povrch pozemku tak, že bude pokrytý vrstvou jemné půdy. Pro zemědělce, kteří tento efekt nepožadují, nabízí firma Horsch další čtyři možné varianty opěrných válců, jednoduchých či zdvojených.

Energetickou náročnost u kypřiče o záběru pěti metrů ve čtyřřadém provedení uvádí firma Horsch na úrovni od 206 kW/280 k.

Jako správný moderní radličkový kypřič nabízí Terrano GX několik variant radliček: uživatel si může vybírat mezi šesti špičkami a dvěma druhy křídel. Nový kypřič umí pracovat skutečně velmi intenzivně, což je u čtyřřadého provedení dáno i malou roztečí mezi radličkami na úrovni 29,5 cm. Radličky jsou uchyceny na slupici, která má inovované uchycení k rámu. Jedná se o TerraGrip nejnovější třetí generace. Pro vychýlení ze záběru musí tlak na radličku překročit 550 kg.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *