ISOMAX

Hlavní výzvy při zavádění nových aplikací ISOBUS jsou vysoké náklady na hardware i vývoj softwaru a nedostatek kvalifikovaných pracovníků. S řešením přišel koncern CNH, který ve spolupráci s firmami OSB AG, Fliegl Agrartechnik a Competence Center Isobus představil systém ISOMAX od společnosti AGXTEND.

Jde o komplexní a univerzální systém, plně certifikovaný AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation), který zahrnuje všechny prvky včetně zásuvky konektoru a ECU (řídicí jednotky). Díky tomuto systému je možné využívat ISOBUS i u starších strojů. ISOMAX lze ovládat přes jakýkoli terminál ISOBUS. Systém nabízí některé praktické funkce jako je automatické rozpoznávání připojeného nářadí včetně jeho rozměrů a řidiči tak odpadá povinnost cokoliv nastavovat. Díky senzorům MEMS (mikroelektromechanické systémy) zaznamenává ISOMAX spolehlivě čas strávený na poli či na cestě a také skutečnou pracovní dobu. Je ho možné připojit i k jiným systémům, např. „Fliegl Counter“.
Sada ISOBUS Dev-Kit má navíc otevřený zdrojový kód a umožňuje zemědělcům, žákům, studentům i IT společnostem vyvinout řešení kompatibilní s ISOBUS s velmi nízkými náklady. ISOMAX je nízkonákladová a atraktivní možnost pro malé podniky, aby vstoupily do světa ISOBUS a právem získal ocenění v podobě stříbrné medaile.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *