Jak realizovat variabilní zpracování půdy

Sada „iQblue connect“, novinka firmy LEMKEN z veletrhu Agritechnica 2019, otevírá spolu se systémem TIM traktoru nové obzory v inteligenci techniky tohoto výrobce. Například bude možné kypření s lokálně variabilní hloubkou podle předpisové mapy. iQblue Connect bude umět porovnávat skutečnou pracovní hloubku radliček na základě informací od senzorů na kypřiči s daty o hloubce na předpisové mapě. Budou-li tyto hodnoty odlišné, vyšle povely do hydrauliky traktoru. Takto je také možné například nastavit kypření souvratí či míst s kolejovými řádky do větších hloubek než na zbývající ploše.

S pomocí systému iQblue Connect firmy LEMKEN je možné řadu funkcí automatizovat a zároveň získaná data ukládat v systému digitální dokumentace. S novým systémem se otevře možnost komunikace prostřednictvím ISOBUS mezi traktorem a přípojným strojem, ale s využitím signálu GPS a mobilních dat i pro komunikaci s elektronickým systémem řízení chodu farmy v kanceláři. Přenos dat probíhá prostřednictvím platformy „agrirouter“, která funguje nezávisle na výrobci a dovoluje výměnu dat mezi stroji, zemědělci, poskytovateli služeb a softwarovými produkty. Tak se podaří integrovat mechanické závěsné stroje do managementu vedení farem.

V praxi to pak vypadá tak, že na nářadí se nachází pevně instalovaný kit se senzory, který se stará o shromažďování požadovaných informací, jež odesílá na modul iQblue connect. Již není zapotřebí instalovat na nářadí další prvky, o ovládání funkcí nářadí se stará traktor a jeho obsluha.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 2/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *