Jak skloubit výkonnost, komfort a spolehlivost

Řada zemědělských podniků spoléhá na zajištění některých polních prací formou služby. Nejčastěji se jedná o sklizňové práce, dopravu či ochranu rostlin a aplikaci tuhých statkových hnojiv. Přitom je kromě včasnosti stále více kladen důraz i na kvalitu práce. V oblasti Pardubického kraje a kraje Vysočina si celá řada podniků pro poslední dvě jmenované činnosti s oblibou objednává služby od společnosti Agroslužby Cerea, protože jsou provedeny včas a ve vysoké kvalitě.

Pracovitost, vhodně zvolená strategie a schopnosti pracovníků stály za tím, že se z malého týmu lidí postupem času stal jeden z největších poskytovatelů služeb v zemědělství v kraji. V roce 2013 došlo k reorganizaci společnosti, která přinesla impulz pro další rozvoj. Stěžejní činností v současnosti je aplikace organických hnojiv, doplněná aplikací vápenců a ochranou rostlin postřikovačem. Přitom je třeba vyjít vstříc zemědělské praxi nejen včasností provedení prací, ale zároveň i splněním stále vyšších a někdy i zcela nových požadavků.

Příkladem může být právě aplikace tuhých statkových hnojiv. Agroslužby Cerea využívají od roku 2013 rozmetadlo výrobce Pichon. S jeho službami panuje naprostá spokojenost – v průběhu sedmi let tento robustní stroj vyaplikoval více než 250 000 tun tuhých organických hnojiv různého druhu bez větší poruchy. Rozmetadlo je rovněž vysoce odolné vůči cizím předmětům, provázkům a sítím. Není ale vybaveno pro aplikaci drůbežího trusu. A požadavků na aplikaci tohoto organického hnojiva je stále více.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *