JCB manipulátory s novou úrovní komfortu

Společnost JCB představila třetí sérii teleskopických manipulátorů určených pro zemědělství. Jednou z největších novinek je zcela přepracovaná kabina Command Plus skýtající obsluze stroje novou úroveň komfortu i bezpečnosti. Nová kabina je o 50 % tišší, než byly kabiny u předešlých modelů, je větší a také přehlednější.

Vedle kabiny se inovace dotkly kapacity zdvihu, jež narostla u všech modelů o 200 kg. Rodina čítá čtyři členy s různou výškou zdvihu. Model 538-60 dosáhne svým teleskopickým ramenem do výšky 6 m. Model 532-70 má výšku zdvihu 7 m a model 536-95 zvedne břemeno do výšky 9,5 m. Manipulátor 560-80 s výškou zdvihu 8 m je určen pro zvedání těžkých břemen a jeho kapacita 6 tun zůstává nezměněna. Změny nezasáhly ani speciální model 536-70 LP, který je specifický svou nízkou výškou a je určený například do provozů s chovem drůbeže.

Všechny nové modely budou dostupné ve čtyřech verzích výbavy, tak jak tomu bylo i u jejich předchůdců: Agri, Agri Plus, Agri Super a Agri Pro. Také pohonné jednotky jsou nezměněny. Pod kapotou najdeme motory vlastní výroby JCB Eco Max se zdvihovým objemem 4,4 nebo 4,8 litru.  

Na nové manipulátory jsme se vyjeli podívat přímo do jejich rodné Anglie, a dokonce jsme si je mohli vyzkoušet v praxi. O novinkách i o dojmech z pozice za volantem se brzy dočtete v časopise Mechanizace zemědělství.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *