Jde to i na plyn, a levněji

Práce v zemědělství je téměř vždy spojena se zemědělskou technikou a motorovými prostředky. Traktor je pak nejvytíženějším samojízdným strojem, používaným v průběhu celého roku. Nezanedbatelnými výdaji, které je třeba zahrnout do provozních nákladů, jsou náklady za pohonné hmoty. Možností, jak je snížit, mnoho není, jedno řešení, jak snížit náklady na PHM, však existuje.

Společnost AgroKonzulta Žamberk spol. s r. o., přišla před časem se zajímavým nápadem vyzkoušet na traktoru zařízení umožňující provoz na naftu a LPG. Pro konzultace a následnou přestavbu si vybrala společnost Gasinsight s. r. o., Holohlavy, jež dováží a distribuuje materiál na přestavby a servis vozidel na alternativní pohony plynem prakticky všech typů a forem. Specializuje se na plynové alternativní pohony LPG, CNG a nově také duální paliva diesel + LPG nebo CNG.
Pracovníci společnosti Gasinsight mají dlouholeté zkušenosti s přestavbami osobních a nákladních automobilů, a dokonce i kolových nakladačů. A právě zkušenosti z přestaveb dieselových motorů pomohly při realizaci tohoto projektu. O to, jak se vše seběhlo, co přestavba obnášela a jaké jsou výsledky a zkušenosti, se s námi podělil zemědělský poradce Štefan Šarík ze společnosti AgroKonzulta, jenž má na starosti problematiku živočišné výroby, otázky kolem bioplynu a bioplynových stanic a z techniky stroje značky Murska a jednatel společnosti Gasinsight s. r. o., Petr Linhart.*

Více v časopisu Farmář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *