Jednoduché, ale spolehlivé rozmetadlo

Rozmetadlo statkových hnojiv je v zemědělském podniku, který má rostlinnou i živočišnou výrobu, prakticky nezbytností. Zemědělský podnik Maňovická zemědělská a.s. v jejímž čele stojí Ing. Pavel Raška se svým synem Ing. Adamem Raškou, přesně takovým klasickým zemědělským podnikem je. A proto v rámci obměny zemědělské techniky zakoupil podnik před půl rokem nové rozmetadlo statkových hnojiv Fliegl KDS Tiefbett 140.

Obměna staršího stroje

Fliegl KDS Tiefbett 140 patří do rodiny řetězových rozmetadel a jak už bylo řečeno, bylo pořízeno jako obměna za starší rozmetadla. Důvodem proč se podnik Maňovická a.s. rozhodl pro koupi nového stroje byl nejen ten, že starší technika dosluhovala, ale navíc se rozšířil počet skotu a tím přibylo i množství hnoje. Podnik spolupracuje již dlouhá léta se společností Agrowest a.s., střediskem Přeštice zastoupené p. Václavem Krásným a má od ní mimo jiné i několik aplikačních cisteren značky Fliegl s jejichž prací je spokojen. Když potom poptávali rozmetadlo statkový hnojiv, nabídl jim prodejce právě model z rodiny konstrukčně jednoduchých, spolehlivých řetězových rozmetadel německého výrobce Fliegl.

Nízká hmotnost je výhodou

Řada profesionálních řetězových rozmetadel je k dispozici s jednonápravovým, tandemovým nebo tridemovým podvozkem a má ložný objem 12 m³ až 32 m³. Konkrétní model Fliegl KDS Tiefbett 140 je postaven na jednonápravovém podvozku a jeho ložná plocha pojme 14 m3. Výhodou konstrukce je nízká hmotnost, což dává stroji možnost vyššího zatížení a tím i větší výkon. Celková hmotnost činí 13 tun, přičemž 10000 kg připadá na zatížení nápravy a 3000 kg na zatížení oje. Rozmetadlo má už ve standardu hydraulicky odpruženou oj a výšku zavěšení je možné upravit. K dispozici je též sklopná opěrná noha, na které rozmetadlo může parkovat po odpojení od traktoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *