Jednoduché ovládání traktoru díky automatice

Velká novinka výrobce Fendt, systém Systém FendtONE, přináší další zjednodušení ovládání - díky možnosti nastavení automatických režimů a konceptu třech terminálů je práce s traktorem Fendt 724 Vario velmi jednoduchá a vysoce komfortní, i když stroj zcela samočinně vykonává poměrně složité úkony.

A fungují přesně, což si otec se synem Teimlovi vyzkoušeli již u traktoru Fendt 516 Vario. I on uměl řídit sekční kontrolu a pracovat s GPS navigací. Vykonával shodné činnosti, jako jeho nový nástupce, a po zasetí kukuřice v klínech polí navazovaly jednotlivé řádky o různé délce na řádek na souvrati bez jakýchkoli přesevů či vynechávek. Přesné odvedení práce je to, co zemědělci od poskytovatele služeb očekávají, takže profit je oboustranný.

Dokonce i plečka, kterou si majitelé společnosti Agroslužby Teiml sami vyráběli, byla ovládána systémem sekční kontroly traktoru Fendt 516 Vario. Majitelé si také pochvalovali bezproblémovou komunikaci traktorů Fendt Vario se závěsnou technikou pomocí systému ISOBUS. „Po zapojení kabelu se zástrčkou do devítikolíkové zásuvky mi na terminálu v kabině vždy ihned naběhne silueta stroje,“ řekl spokojeně Jaroslav Teiml.

U nových traktorů Fendt Vario s konceptem ovládání FendtONE slouží k ovládání závěsné techniky prostřednictvím ISOBUS přídavný terminál „pod stropem“. Teimlovi ale mají secí stroj Väderstad Tempo ovládaný moderní technologií E-Control na vlastním tabletu, takže „stropní“ terminál může fungovat pro zobrazení navigačního systému Fendt Guide.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *