K silnému traktoru patří řádná rozhrnovací radlice

Firma Claas předvedla v Německu zajímavou soupravu. Nejvýkonnější traktor Claas, model Xerion 5000 Trac VC, byl osazen dvoumontážemi pneumatikami a prováděl rozhrnování a dusání řezanky na silážním žlabu. Dvoumontáž je dostupná mimo jiné díky úpravám v oblasti řízení.

Pro traktory pracující na silážním žlabu slouží jednak ke zvýšení tlačné síly a dále i zvětšení kontaktní plochy pneumatik znamená zvýšení plochy pro dusání kukuřice. A díky tzv. rozšířené dvoumontáži, kdy mezi jednotlivými koly je ponechaný volný prostor, je účinek pneumatik na vytěsnění vzduchu z vrstvy hmoty vynikající.

Traktor měl otočenou kabinu dozadu a aktivované otočné řízení. Ze svého místa řidič výborně viděl na rozhrnovací štít, který byl ale zcela nový. Jednalo se o štít značky Grouser. Odborníci, kteří mají v oblasti techniky přehled, tohoto výrobce znají. Působí převážně na americkém trhu a dodává štíty i pro nejvýkonnější kloubové či pásové traktory jak pro rozhrnování řezanky, tak i například pro shrnování sněhu na rozsáhlých plochách v okolí industriálních zón.

Tomu také odpovídají jejich rozměry, robustní, pevná a stabilní konstrukce. Zároveň jsou tyto štíty ve výbavě, dovolující zcela profesionální využití: boční sekce nejsou sklopné, ale teleskopicky výsuvné, a zrovna tak lze štít i příčně naklápět. K čemu je toto vše dobré, je možné vidět na videu.

V modelovém roce 2020 jsou Xeriony již osazeny novým ovládáním, které spolu s prostornou kabinou zpříjemní obsluhám práci s traktorem. Z otočené kabiny má řidič vynikající výhled do pracovního prostoru.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *