Kabiny s novou generací aktivní sedačky

John Deere dává ve svých nových kabinách traktorů nové řady 8R, 8RT a 8RX na výběr ze dvou provedení sedačky - s látkovým potahem anebo s potahem z perforované kůže, kdy je navíc sedačka aktivně odvětrávaná a včetně masážních funkcí.

Oblíbená možnost natočení sedačky (včetně opěrky CommandArm) byla ještě zdokonalena – nově může být natočena až o čtyřicet stupňů vpravo a až dvacet pět stupňů vlevo tak, aby bylo vystupování z kabiny a nastupování do ní maximálně usnadněno. Přitom se loketní opěrka automaticky vychyluje o něco směrem doprava, aby nedošlo ke kolizi terminálu s volantem. Po otočení sedačky zpět se opěrka vrátí do původní polohy.

Co na první pohled vidět není, je aktivní systém pružení sedačky. Ten i nadále komunikuje s přední odpruženou nápravou ILS (proto je Active Seat II dostupný pouze pro kolové modely 8R), takže ví, jaký terén a za jak dlouho přijde pod kola zadní nápravy. Namísto ale dosavadního hydraulického systému využívá elektrického systému s elektronickým řízením. Díky tomu se dosahuje rychlejší odezvy na přicházející impulzy.

Volant může být i v provedení volně otočném při vypnutém motoru a s menším průměrem, tedy pro aktivní řízení. Řidiči, kteří pracovali s traktory John Deere řady 8000 až 8020, se dočkají klimatizace a topení s výrazně vyšším výkonem – oproti předchozí generaci řady 8R je jejich výkon zdvojnásobený.

Díky nejmodernějším technologiím se úroveň hlučnosti klimatizace ještě snížila, a co je ještě důležitější: i velký řidič bude mít v nové kabině dost místa, protože strop kabiny je nyní výše. Je to dáno tím, že klimatizace se odtamtud přesunula k podlaze kabiny.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *