Když pro Fendta, tak do Želkovic

Poslední květnový den tohoto roku se příznivci techniky prodávané společností Agromex sjeli na akci Den otevřených dveří pobočky Želkovice. V rozsáhlém areálu byly vystaveny především samojízdné i závěsné stroje značky Fendt, ale nechyběla například i dopravní technika Kröger nebo manipulační technika Weidemann. Expozice byla zkrátka průřezem celého sortimentu.

Pobočka Agromex v Želkovicích není nikterak stará. Do krásného a velkého areálu se nastěhovala v roce 2013. Její vedoucí Jaroslav Žabka začínal v regionu jako samotný prodejce. Dnes už má celá pobočka šestnáct zaměstnanců a nabízí kompletní sortiment zemědělské techniky a také kvalitní servis. Vzhledem k rozsáhlosti regionu se zde opravdu prodává všechno, od malé techniky až po velké stroje. V blízké budoucnosti navíc bude otevřeno nové středisko v Žamberku, takže o zákazníky v tomto regionu bude postaráno ještě lépe.

Navigace

Precizní zemědělství se stále víc zabydluje na českých farmách. Podmínkou k jeho praktikování je technika s přesnou satelitní navigací. Není proto divu, že většina středních a větších traktorů již přijímačem satelitního signálu disponuje a okolo 80 % pracuje v systému precizního zemědělství. Společnost Fendt nabízí obsáhlý balíček chytrých funkcí včetně satelitní navigace, jenž umí přijímat signál RTK, a tudíž je možné se stroji pracovat s přesností až na dva centimetry. K tomu je, ale zapotřebí ke každému stroji zakoupit onen RTK signál. Jinou možností je vybudování tzv. base stanice a připojení všech svých strojů ke své stanici. Pobočka společnosti Agromex v Želkovicích nabízí v tomto směru velmi zajímavou službu. Sama totiž vytvořila „base“ stanici přímo na pobočce a farmářům v dosahu 50 km nabízí výhodné využívání RTK signálu. Navíc tento signál přijímá ve svých strojích i při prezentačních akcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *