Když svinovací lis ovládá traktor

Krone, jako první z výrobců, získal pro své modelové řady lisů Fortima, Comprima a VariPack certifikaci Agricultural Industry Electronics Foundation (AEF) pro Traktor-Implement-Management (TIM). Tato certifikace oficiálně potvrzuje schopnost svinovacích lisů Krone aktivně ovládat traktory a schvaluje jejich použití.

Vzhledem k tomu, že lis s traktorem fungují jako jeden celek, mohou být lisy Krone využity ještě efektivněji.

Komunikace mezi traktorem a lisem funguje následovně: jakmile je svinovací komora lisu naplněna, traktor se díky TIM automaticky zastaví. Vzápětí je zavedena síť a po zavázání se otevře komora lisu, balík se odloží a komora se opět uzavře. Všechny tyto kroky běží díky TIM automaticky. S ohledem na perfektní sladění jednotlivých kroků se zkracují časy zbytečných prodlev a v konečném důsledku se tak zvyšuje hodinový výkon lisu. Vzhledem k tom, že se tento proces opakuje s pravidelnou přesností, jsou výsledkem stále stejné balíky s nejvyšší slisovaností. Kromě toho tato technologie výrazně usnadňuje i celodenní práci obsluze stroje, která se může soustředit výhradně na jízdu.

„Certifikace našich svinovacích lisů AEF je dalším důkazem, jak velký význam připisujeme digitalizaci v zemědělství. Díky vzájemné komunikaci mezi stroji pracují naše lisy na úrovni samojízdných strojů. Tím lze tuto techniku využít ještě efektivněji a s ještě vyšším výkonem. Dalším důležitým aspektem je to, že naše lisy mohou komunikovat s traktory všech výrobců, kteří dodržují normu a jsou certifikovány společností AEF pro systém TIM,“ vysvětluje Jan Horstmann, vedoucí oddělení vývoje elektronických systémů Krone.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *