Ke komfortnímu traktoru patří výkonná hydraulika

Firma Claas tradičně dbá na vysokou úroveň pohodlí pro obsluhy svých samojízdných strojů. Platí to i o traktorech včetně modelové řady Axion 900 a Axion 900 TerraTrac. Přední náprava je vybavena odpružením Proactiv. Uložení je předsunuté před vlastní nápravu, která v paralelogramovém zavěšení disponuje pružicí dráhou 90 mm. O udržování odpružení ve středové poloze se stará automatický systém. Ten přitom bere v potaz síly, působící na přední nápravu v průběhu brždění, či zavěšení čelně neseného nářadí anebo přídavného závaží.

Robustní přední a zadní nápravy dovolují realizovat vysoké zvedací síly tříbodových závěsů. Zadní tříbodový závěs disponuje zvedací silou 110 kN, přední pak volitelně 50 aneb 65 kN. V otázce hydraulického systému si zemědělci mohou vybrat, zda u traktoru řady Axion 900 požadují čerpadlo o výkonu 150 anebo 220 l/min. Vždy ale se bude jednat o hydrauliku Load Sensing.

V případě osazení stroje předním tříbodovým závěsem mohou být vpředu až dva vnější hydraulické okruhy s dvojčinným fungováním a jedna volná zpátečka. Díky této výbavě se rozšiřují možnosti agregací traktorů Axion 900 i o například čelně nesené přetlakové zásobníky na osivo či hnojivo či sklopné nesené radlice pro vyhrnování řezanky na silážních žlabech.*

Více informací přinese čtenářům měsíčník Mechanizaci zemědělství č. 11/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *