Kolové nakladače s mnoha možnostmi výbavy

Nový model ve střední výkonové třídě nakladačů Claas Torion 1511 P si každý zájemce může nechat vyrobit v provedení podle svých individuálních potřeb. Pokud bude kolový nakladač pracovat na silážním žlabu, což mu jde výborně, je možné mimo jiné výškově přestavit blatníky až o 360 mm. Na přání lze stroj vybavit nájezdovou ochranou v zadní části, která zabraňuje poškození nakladače v případě kolize.

Možnost volby má zájemce o nový nakladač i v otázce provedení výložníku. Shodně, jako i další tři modely střední kategorie Torionů, lze i Torion 1511 P objednat s výložníkem s kinematikou P- anebo Z, na přání s tlumením výkyvů včetně čtyř režimů práce. Bude-li zapotřebí plnit materiálem dopravní či aplikační techniku, anebo příjmovou vanu bioplynové stanice o velké nakládací výšce, může být nakladač vybaven výložníkem o zvětšeném výškovém dosahu (High-Lift). Potom se výška zdvihu zvýší z 3,93 m na 4,51 m.

Výkonnost při nakládce materiálu dokáží zvýšit prakticky orientované automatické funkce, jako je vracení lopaty do předem naprogramované polohy Claas Smart Loading, či možnost omezit si výšku zvedání a hloubku spouštění výložníku. Zcela dle individuálních preferencí si každý strojník může zvolit jednu ze tří možností ovládání výložníku – vícepákovým ovládáním, pomocí joysticku anebo s pomocí multifunkční páky. A pokud si připlatí, pak bude Torion 1511 P vybaven i vážicím zařízením. Strojník si pak může naprogramovat a do paměti uložit cílovou hmotnost každé nakládky, a po jejím dosažení je o tom informován. Rychlost pracovních cyklů zvyšuje také dimenzování pracovní hydrauliky nakladače.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 10/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *