Nová kabina působí velmi příjemně

Traktory John Deere řady 7R modelového roku 2020 jsou vybaveny novou kabinou. Vysocí řidiči ocení to, že nová kabina má výše uložený strop díky přemístění klimatizace za sedačku. Zároveň se výkon klimatizace zdvojnásobil.

Mnozí řidiči traktorů John Deere ze závodu v americkém Waterloo si s oblibou natahují nohy před sebe do pravého koutu kabiny. Tuto oblíbenou „odpočinkovou“ polohu pro dlouhé pracovní dny jim John Deere nyní servíruje ještě v nové dimenzi: řidič si může nohy natáhnout a pohodlně si je odložit na poctivě udělané „Harley“ opěrky. A to dokonce i tehdy, pokud si sedačku natočí na pravou stranu: pak je k dispozici jedna „Harley“ opěrka na pravé straně sloupku řízení pro levou nohu a pro pravou nohu třetí opěrka po pravé straně.

Sám jsem si ve (stojícím) traktoru tuto možnost vyzkoušel a musím říct, že působí přímo fantasticky. Ve spojení s perfektním přehledem nad situací vpředu, po pravé straně a vzadu za traktorem a s až 320 koňmi pod kapotou se těžko odolává pokušení otočit klíčkem a vyrazit do práce, při níž se řidič cítí naprosto královsky.

Novou sedačku lze nyní natočit na pravou stranu ve velkém úhlu a obsluze se tak otevírá zorné pole do oblasti nářadí za traktorem. Řidič může pohodlně sledovat, co se s nářadím děje jen s minimálním natočením hlavy, a zároveň dobře vidí i dopředu.

A jakmile je třeba z kabiny vystoupit, zase tomu napomůže nová otočná sedačka. Lze ji otočit i na levou stranu, takže se řidič po zvednutí z ní může rovnou vydat ke dveřím. Nová kabina nabízí dvě varianty schůdků s více či méně pozvolným nástupem.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *