Komfortnější kolové nakladače

Firma Claas přichází v létě roku 2020 s inovacemi v oblasti svých kolových nakladačů. U modelů Torion 1410 a Torion 1511 je jejich vyšší zvedací síla spojena i s palubní inteligencí. Na přání lze oba kolové nakladače vybavit nakládací automatikou Smart Loading s rozšířenými možnostmi.

K nim patří programovatelná automatika návratu lopaty do výchozí polohy, možnost naprogramovat si výšku zdvihu a spodní polohu výložníku a automatika spouštění výložníku při zavřené lopatě, která je využitelná i pro vysokovýklopnou lopatu. Strojník si může uložit do paměti polohy lopaty pro dva různé způsoby nasazení nakladače Torion či pro dvě různé lopaty.

Při inovování nakladačů se firma Claas věnovala také podmínkám pro strojníky. U Torionu 1177, 1410 a 1511, stejně jako u dvou velkých typů Torion 1812 a Torion 1914, je interiér kabiny přizpůsobený nejnovějším trendům.

Ihned po vstupu do kabiny upoutá pozornost nový terminál s dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou devíti palců. Obrazovka nabízí o celých sedmdesát procent větší zobrazovací plochu, než u dosavadního provedení terminálu. Informace lze také lépe odečítat za všech světelných podmínek díky tomu, že kontrast barev vynikne díky svému velkému rozlišení. Kabina zároveň nabídne dostatek prostoru pro montáž dalších monitorů či držáků na nápoje. Rovněž i samotné ovládání kolového nakladače doznalo změn: usnadní jej nově pojatá loketní opěrka a na pravé straně pak ergonomicky uspořádané ovladače.

V průběhu dlouhých pracovních dnů budou moci strojníci profitovat z většího volného prostoru pro nohy.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *