Komfortní možnosti mechanické převodovky

Novinka značky Steyr, traktor Profi 6145, je standardně vybavená novou převodovkou s označením S-Control 8. Tato převodovka nabízí také jednu z moderních funkcí pro ovládání pojezdu pod názvem Kick-down.

Pokud řidič sešlápne pojezdový pedál razantněji, řídicí jednotka převodovky vyhodnotí tento povel tak, že razantněji sníží převodový poměr, a motor současně ve shodném poměru zvýší své otáčky a tím i výkon – až na maximum. Traktor tak může rychle akcelerovat, což může být užitečné při vjíždění do křižovatky anebo v dopravě po silničkách s příkrým stoupáním.

Při nutnosti zastavit na červenou, anebo s čelním nakladačem před balíkem slámy, postačuje i u traktoru s mechanickou převodovkou sešlápnutí pouze brzdových pedálů. Systém S-Stop II v takovém případě automaticky převezme současné rozpojení pojezdové spojky. A opětovně citlivě spojí spojku, jakmile řidič brzdové pedály uvolní, a traktor se plynule rozjede. Tuto funkci také přivítají ti uživatelé, kteří budou nový traktor provozovat v agregaci s lisem.

Pro následnou manipulaci s balíky je možné traktor na přání vybavit čelním nakladačem Steyr, k další výbavě na přání patří přední tříbodový závěs či přední vývodový hřídel. Vpředu může mít traktor až tři dvojčinné vnější hydraulické okruhy, vzadu pak čtyři s elektronickým ovládáním. Práci s nakladačem, anebo manévrování ve zúžených prostorech zjednoduší reverzace Powershuttle, ovládaná při zatížení, a systém Quick-Turn, dovolující nastavit si poměr mezi počtem otáček volantu a natočením předních kol traktoru.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *