Komfortní ovládání a vize budoucnosti

Komfortní ovládání je základem úspěšného využívání jakéhokoliv stroje, toho secího nevyjímaje. Proto Vaderstad pro své stroje Tempo před čtyřmi lety vytvořil novou generaci řídícího systému E-Control. Jde v podstatě o iPad, jenž se bezdrátově připojí k secímu stroji a skrze aplikaci je možné plně ovládat všechny funkce stroje.

 

Na konci dne si obsluha stroje může iPad vzít domů a tím i všechna data o provedené práci. Výhodu mobilního bezdrátového řešení, kterým iPad je, lze spatřit například při kalibraci, kdy je možné vše nastavit vně kabiny traktoru, a přitom s ovládacím „terminálem“ v ruce. Ve spojení se satelitní navigací a ISOBUS systémem je také snadné variabilní dávkování osiva podle vložených výnosových map, nebo například vypínání jednotlivých secích jednotek, tak aby nedocházelo k přesetí nebo nedosetí pozemku.

Vize budoucnosti

Společnost Väderstad v posledních letech investovala velké úsilí na prostředky do vývoje technologií použitelných v oblasti precizního zemědělství. Sekční kontrola je dnes téměř standardem, nicméně i variabilní aplikace se dostává stále víc a víc do popředí. Proto společnost Väderstad zahájila spolupráci s firmou SOYL, která se zabývá komplexním zpracováním dat a vytvářením mapových podkladů pro variabilní aplikaci při setí, hnojení i chemické ochraně. Výsledkem je schopnost secích strojů Väderstad s ovládáním E-control dávkovat dle informací od aplikace iSOYL, tedy variabilně. Oba systémy mezi sebou komunikují bezdrátově. Zákazník tak má komplexní přehled o hospodaření na jeho farmě a především o využití potenciálu, který se na daném poli skrývá.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *