Komfortní prostředí nových traktorů

Jednou z novinek výrobce John Deere, prezentovaných v průběhu Školení dealerů techniky BEDNAR, byl i traktor 7R 290 modelového roku 2020. Na adresu traktoru nové řady 7R dlužno říci, že nezůstal nijak ve stínu svého většího sourozence. Hladce pracoval s novým typem radličkového kypřiče Versatill VO 6000 Profi, který se postaral o celoplošné podříznutí půdy do hloubky 15 cm, rozdrobení ornice a urovnání pozemku. v záběru šesti metrů.

Při praktické ukázce jsem se mohl v traktoru svézt. Úplně nová kabina přímo hýří prostorem a světlé materiály uvnitř působí příjemně. Také jsem se rychle zorientoval na velké, barevné obrazovce terminálu CommandCenter 4600.

Po jednom „seznamovacím“ kolečku jsem mohl sedačku spolujezdce vyměnit za komfortní sedadlo řidiče ActiveSeat II. Sezení je velice pohodlné, a ocenil jsem i široký výhled všemi směry. Také páka CommandPro perfektně sedne do ruky, a zápěstí si na ní lze pohodlně odložit. Stlačením tlačítka ze spodní strany a posunutím páky od sebe jsem vydal traktoru povel, aby zrychlil na nastavenou rychlost v tempomatu č. 1. Poté již stačilo jen spustit kombinovaný kypřič BEDNAR do záběru, aktivovat navigaci AutoTrac a traktor se samočinně vydal k opačnému konci pozemku. Úroveň hluku v kabině byla tak nízká, že jsem skutečné zatížení motoru mohl jen odhadovat, anebo pak jej odečítat na terminálu. Ukazatel využití výkonu motoru se pohyboval kolem padesáti procent.

Aktuální rychlost jízdy je možné kdykoli citlivě změnit výkyvy páky CommandPro od sebe či k sobě; páka se vždy vrátí do středové polohy. Ani otáčení soupravy na souvratích mi nečinilo problémy díky již zmíněnému výhledu z kabiny a přehlednému rozložení tlačítek na loketní opěrce CommandArm. Práce s traktorem mi přišla velmi pohodlná a z příjemného interiéru se mi (také díky výkonné klimatizaci, zajišťující chladné prostředí pro řidiče i spolujezdce v parných letních dnech) ani nechtělo vystupovat. Řada 7R vhodně skloubí vysoký výkon motoru s luxusní kabinou a univerzálností využití – nejen k polním pracím, ale i k dopravě či dalším pracím.*

Více informací v Zemědělci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *