Kompaktní sklízeče o velké kapacitě

Od belgického výrobce AVR se v českém zemědělství využívají jak sázeče, tak i sklízeče brambor. Na Dnu Zemědělce v Kameni firma KUKS představila sklízeče AVR Spirit řady 6000 a 9000. Spirit 6000 jsou jednoduše konstruované, ale výkonné dvouřádkové sklízeče.

Vyorávací ústrojí u sklízeče Spirit 6200 může být buď klasické dvouřádkové (pro rozteč řádků 75 anebo 90 cm), anebo pak záhonové. Na něj pak navazuje univerzální šikmý pás. Sofistikovaná separace půdy začíná již na vyorávacím ústrojí a prosévacím dopravníku. Rotující hřeben separuje z toku hmoty kameny a hroudy.

O čištění hlíz se stará dvojitý ježkový válec s odmítacími válečky a prstový odmítač. Jednou z předností sklízečů AVR Spirit je dlouhý vynášecí stůl. Poskytuje ergonomicky příznivé podmínky pro práci personálu na stroji. Sklízeče Spirit 6200 vyžadují traktor s výkonem od 66 kW/90 k.

Ale firma AVR vyrábí i větší dvouřádkové sklízeče brambor, jejichž zásobník pojme v závislosti na modelu i sedm anebo skoro až devět tun hlíz. Na přání může být sklízeč Spirit vybaven tzv. nonstop zásobníkem, který byl na jednom ze dvou předváděných sklízečů také k vidění. Předváděný sklízeč Spirit 9200 pojal do svého zásobníku sedm tun hlíz.

Při prezentaci zmínil zástupce společnosti KUKS velmi nízkou úroveň poškozování hlíz sklízeči AVR, kterou prokázaly tyto stroje vítězstvím ve srovnávacím testu.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *