Kompaktní traktory s všestranným využitím

Modelová řada traktorů Steyr Expert vhodně navazuje na řadu Multi, nabízí ale více komfortu a větší celkové rozměry i výkon motoru. Tato řada je určena pro menší zemědělské podniky ke smíšenému využití, či pro podniky s živočišnou výrobou. Využití traktorů je všestranné – na farmě, při sklizni pícnin ale i pro polní práce jako je například bezorebné setí.

Traktory jsou standardně vybaveny plynulým pojezdem CVT a s tím souvisí i komfortní výbava. Přináší tak novou úroveň komfortu jízdy i ovládání do traktorů výkonové kategorie 100 k.

Plynulá převodovka S-Control CVT je skříň s dvojspojkovou technologií, vyvinutá v Belgii. Převodovka dokáže měnit rozsahy rychlostí automaticky i při plném zatížení. Jako traktor prémiové kategorie má i nový Expert CVT dělený ruční plyn pro nastavení otáček motoru a ekonomiky provozu. Pro všestranné využití je to výhodou, neboť lze tyto důležité parametry jednoduše přizpůsobit právě prováděné práci.

S traktorem se bude uživatelům dobře pracovat díky nízké úrovni hluku v kabině a díky dobrému výhledu z kabiny se čtyřmi sloupky – jak na nářadí a spodní táhla zadního tříbodového závěsu, tak i na přední kola. Ačkoli traktor již disponuje systémy pro úpravu spalin na úroveň emisní normy Stupeň V, platné v zemích Evropské unie od začátku tohoto roku, tak výhled z kabiny dopředu jimi není omezen. Celý systém má kompaktní rozměry a kompletně tak může být integrován pod kapotou motoru. V jedné velké „nádobě“ se seřadil dieselový oxidační katalyzátor, SCR katalyzátor a Clean up katalyzátor. Systém úpravy spalin je navíc kompletně bezúdržbový.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *