Kompletní sortiment Agrostroje

Agrostroj Pelhřimov, a. s., vystavil na ploše 300 m2 ucelený průřez výrobním programem tak, aby si návštěvníci mohli prohlédnout zástupce všech produkovaných řad. Nejznámějšími z jeho produkce jsou rotační žací stroje. Bubnový ŽTR 165, legenda závodu, nechyběla ani na Techagru. Zde byla předvedena inovovaná řada s hydraulickým skládáním z pracovní do přepravní polohy. Podle slov Ing. Jaroslava Habáně má tento stroj stále tisíce zákazníků po celém světě. ŽTR 216 byl druhým představeným dvoububnovým strojem se záběrem 2,15m a prstovým lamačem píce.
Diskové žací stroje nabízí Agrozet ve dvou nesených provedeních, a to bočně a středově zavěšené lišty. Středově zavěšené jsou prezentovány jako novinky pod názvem Exact, neboť již není k pohonu disků využíváno průběžné šestihranné hřídele jako u bočně zavěšených typů, ale čelně ozubených kol. Prototypovým exponátem této řady byl stroj o záběru 3,2 m. Všechny typy Exact lze kdykoli dovybavit prstovým lamačem.
Dalšími stroji v expozici Agrostroje byly mulčovače v záběru od 2 do 3,6 m a rozmetadla statkových hnojiv. Známé jednonápravové RUR 55 pro menší hospodáře a řada RA, na Techagru konkrétně největší RA 140 se systémem výměnných nástaveb Interchange. Na páteřový podvozek je možné kromě rozmetadla jednoduše zacouváním pod nástavbu navěsit kromě rozmetadla sklápěcí korbu a cisternu renomovaných českých výrobců. Rozmetadla RA jsou vybavena čtyřlopatkovými rozmetacími V stoly s šikmým vrhem. Dále mohou být vybavena hydraulickým posuvem dna, hydraulicky ovládanou odstavnou nohou a hydraulicky ovládaným zadním čelem.
Dalším vystaveným produktem byl tažený zametací stroj s možností vyprazdňování zásobníku do přívěsu či jiného manipulačního prostředku a kropicím zařízením.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *