Kramer – nové modely teleskopických manipulátorů

V Úštěku na akci Kramer Demo Tour 2019 se mimo jiné představil nový model teleskopického manipulátoru Kramer KT 407, který spolu s dalším novým modelem KT 429 rozšířil rodinu „teleskopů“ Kramer z pěti na sedm členů. Vybírat je možné stroje s nosností od 2,7 do 5,5 t a výškou zdvihu od 6 do 9 m.

KT 407 nabízí nosnost 4 t a výšku zdvihu 7 m, zatímco KT 429 se může pochlubit nosností 4,2 t a výškou zdvihu až 9 m. Účastníci setkání si mohli model KT 407 vyzkoušet přímo v praxi.

Oba modely jsou postaveny na zesíleném rámu a jejich pohonnou jednotkou je čtyřválcový motor Deutz se zdvihovým objemem 3,6 l. Motor generuje výkon 136 koní a točivý moment 500 Nm a disponuje i systémy pro úpravu spalin, jako je oxidační katalyzátor a SCR.

Ačkoliv se toho pod kapotu muselo schovat hodně, jednotlivé komponenty jsou chytře poskládány a uloženy v motorovém rámu. Ten je zespodu zaplechován, díky čemuž se do něj nedostávají nečistoty. Navíc i mechanismus zavírání kapoty je řešen tak, aby kryt dobře těsnil a motorový prostor byl uchráněn od nečistot. Vzduch vstupuje pod kapotu z vrchu a přes chladiče prostupuje skrz motorový prostor a je vyfukován směrem za stroj. Ventilátor poháněný hydromotorem může být vybaven i reverzací pro hodně prašné provozy. Převodovka je čistě hydrostatická a přináší možnost jízdy bez řazení v plném rozsahu 0 – 40.

Hydraulický systém load sensing pohání axiální pístové čerpadlo s průtokem 140 l/min. U modelu KT 429 je k dispozici na přání i výkonnější čerpadlo s průtokem 187 l/min.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *