Míchací krmné vozy od specializovaného výrobce

Firma Strautmann je tradiční výrobce míchacích krmných vozů. V současnosti již do svých vertikálních míchacích krmných vozů instaluje míchací šneky Vario². Ty jsou vyrobené z 15 milimetrů silné oceli, ale existuje i volitelné Heavy Duty provedení z oceli o tloušťce 20 milimetrů. Tento míchací šnek má o padesát procent delší životnost, než standardní provedení.

Šneky jsou standardně vybaveny nastavitelnou počáteční sekcí a stěrkou. Pro náročné zákazníky existuje volitelná možnost osazení Inodurem, což je speciální díl o šířce 100 milimetrů a síle pěti milimetrů, který chrání hranu šneku před opotřebením. Inodur se po opotřebení vymění za nový, což je podstatně levnější řešení, než pořizovat celý nový míchací šnek. Dále může být šnek osazen různými typy nožů.

Také pohon šneků má firma Strautmann konstruovaný pro spolehlivý a klidný chod. Každý šnek u krmných vozů Verti-Mix Double je poháněn přes úhlovou převodovku. Před každou převodovkou se nachází pojistka se střižným kolíkem. A na přání může být ústrojí pohonu doplněno ještě o předřazenou dvoustupňovou redukční převodovku.

Krmné vozy Strautmann umí z krmiva odstranit i nežádoucí kovové předměty, a to díky dvojici magnetů, uchycených ke každému míchacímu šneku. „Magnety naše krmné vozy Strautmann mají, a jak jsme se přesvědčili, je to užitečná výbava,“ řekl zootechnik. Magnety je ke šnekům také možné doplnit i dodatečně, protože šneky jsou pro jejich namontování standardně vybaveny vyvrtanými otvory.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 10/2020.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *