Kuhn Prolander také pro menší traktory

Kultivátory Prolander jsou ideálními pomocníky pro přípravu seťového lůžka v bezorebných systémech hospodaření, ale nejen tam. Uplatní se například i jako mělká podmítka strniště, nebo pro mechanickou likvidaci plevelu. Rodina těchto strojů se nově rozrostla o modely Prolander 100 R se čtyřmi řadami radliček a pracovním záběrem 4; 5 a 6 m.

Agregovány mohou být s traktory o výkonu 100 až 210 koní. Benefitem všech strojů Prolander je velká světlá výška, díky které dobře pracují na pozemcích i s větším množstvím posklizňových zbytků.
V neposlední řadě je výhodou snadné nastavení stroje pomocí hydrauliky a také sklopení do transportní polohy.
Pro úspěch kultivátorů Prolander jsou klíčové jejich vibrující S radličky s kypřicími dláty 70 x 12 mm. Ty totiž dokážou pozemek dobře seříznout, rozdrobit hroudy, zamixovat a připravit tak nakypřené lůžko, které následně jemně utuží zadní válec. Zadních válců je v nabídce celá řada a výběr závisí na podmínkách, v jakých stroj pracuje a co přesně se od něj očekává. Možností je vybavit kultivátor též předním smykem nebo zadním prstovým smykem. Přední smyk se uplatní především na zoraných pozemcích, kde půdu před prací radliček urovná.
Výhodou strojů Prolander 100R je těžiště posunuté více dopředu, což dovoluje agregaci s méně výkonnými traktory. Ideální poměr je 25–35 koní na metr stroje. Výkonost stroje je přesto velká díky vysoké pracovní rychlosti 12 km/h.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *