Kvalitní služby na prvním místě

Firma CEMA servis s. r. o. je důkazem, že nikdy není pozdě začít. Byla založena v roce 2013 a nabízí servisní služby a prodej zemědělské, komunální a zahradní techniky v regionu Jindřichova Hradce. Po čtyřech letech na trhu ji zemědělci v regionu vnímají jako profesionálního prodejce se zajištěným servisem.

Firma CEMA servis zahájila svoji činnost v lednu 2013 v pronajatém objektu v Otíně na okraji Jindřichova Hradce. S tím, jak rostl počet prodaných strojů a požadavky na servisní práce vznikla brzy i potřeba větších prostor. Ty se vedení společnosti podařilo najít počátkem roku 2015 v Horním Skrýchově, vzdáleném tři kilometry od Jindřichova Hradce. Po celkové rekonstrukci bylo nové sídlo společnosti v červenci 2015 slavnostně otevřeno a firma v něm působí dodnes.

Od servisu k prodeji
„Začátky nebyly jednoduché, přestože jsem v branži pracoval dlouhou řadu let jako produktový specialista, s místními zemědělci jsem nepřicházel příliš do styku, a tak jsem vlastně jako prodejce začínal od píky, zvonil u dveří a představoval se. Obchod ale vždy znamená vzájemné vztahy a důvěru, a ty se musí vybudovat. Dnes už je situace zcela jiná,“ říká úvodem jednatel společnosti Martin Pastorek. U jeho společníků tomu bylo jinak. Čestmír Havel se celý profesní život věnoval problematice náhradních dílů, a tak u ní zůstal i v nové firmě a stejně tomu bylo u druhého společníka – Václava Harudy, specialisty na servis, který je vedoucím servisu. A servis hrál od počátku velmi důležitou roli. „Specifikem naší firmy bylo, že jsme nezačínali jako mnozí jiní prodejem, ale servisem. Oslovili jsme zákazníky provozující traktory Same a Lamborghini, a nabídli jim servis na jejich stroje. A ve většině případů poskytujeme jejich strojům servis dodnes,“ říká Martin Pastorek a pokračuje: „Že stavíme naši firmu na servisu, bylo naše krédo v počátku a je to naše krédo i dnes.“

*

Celý článek vychází v prosincovém Farmáři.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *