Inovované stroje se představily na veletrhu

V průběhu veletrhu Země živitelka 2021 bylo možné prohlédnout si mnoho strojů německé firmy LEMKEN. Patří k nim i nástupci legendárních pneumatických secích strojů Solitair 9. Modernizované secí stroje LEMKEN Solitair 9+ se pyšní novým designem a vyšším komfortem ovládání.

Nový zásobník osiva s víkem z plastu se pohodlněji plní. Nový je také ventilátor, převzatý ze secích strojů Solitair 25, s tichým chodem a velmi malými nároky na průtok hydraulického oleje. Nové sklopné schůdky usnadní přístup k výsevnímu ústrojí. Solitair 9+ byl osazen secími botkami Optidisc M.

Pro přípravu půdy se s oblibou využívají pasivní stroje, jako je kombinátor LEMKEN Korund. Korund dokáže kvalitně urovnávat, kypřit a drobit půdu při precizním zachování hloubky práce. Výborně se hodí i pro mělké jarní kypření půdy, kdy nedochází k vytahování studené půdy nahoru. Při velkých plošných výkonech je tato sklopná varianta agregována jako nesená.

U radličkového kypřiče LEMKEN Karat 9 šířka využití těchto strojů v praxi překonává všechna očekávání jeho tvůrců. Kypřiče mají své radličky uložené v roztečích 28 cm, takže dosahují vhodného promísení půdy se slámou. Speciálně vyvinuté, symetrické uspořádání zároveň zabraňuje vzniku stranového tahu kypřiče. Pro snadnou a rychlou záměnu jednotlivých typů radliček se na přání nabízí rychlovýměnný systém. Celý stroj lze osadit jinými radličkami rychle a jednoduše bez použití nářadí i na poli.

Při prvním pohledu na LEMKEN Rubin 10 zaujme nové uspořádání talířů po obou stranách. Precizně navržené symetrické uspořádání talířů vede k tomu, že boční síly působí na obou stranách podmítače symetricky a ve výsledku se neutralizují.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 10/2021.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *