Kvalitní výbava u rozmetadel má opodstatnění

Firma Strautmann podrobila v roce 2018 svá rozmetadla sérií VS- a PS- testu ve zkušebně německé DLG. Stroje byly testovány při aplikaci slehlého hnoje a kompostu vždy ve dvou odlišných dávkách. Všechna měření ukázala výsledky jako dobré až velmi dobré. Všechny modely rozmetadel Strautmann obou sérií se tak mohou pyšnit certifikací DLG. Certifikace ze strany nezávislé organizace potvrzuje technicky vyspělou úroveň těchto strojů.

Rozmetadlo Strautmann PS 2401 společnosti Agroslužby Cerea je vybaveno skutečně komfortně – od oje a podvozku až po samotný systém ovládání v kabině. Oproti standardní výbavě má celou řadu prvků z listiny výbavy na přání. A každý z nich má svůj smysl – v praxi jej obsluha pravidelně využívá.

Takovým je například vážicí zařízení. Obsluha tak má v kabině stále informace o hmotnosti každé fůry, o celkovém vyaplikovaném množství i o ještě zbývající hmotnosti hnojiva v rozmetadle. Ale nejen to – díky vážení může řidič využívat ještě jednu praktickou automatickou funkci. A to ve chvíli, kdy zastaví pojezd, ale v ložné ploše zbývá ještě malé množství hnojiva. Elektronika rozmetadla o hnojivu ví, ví též o nulové pojezdové rychlosti, a tak podlahový dopravník i rozmetací ústrojí ponechá v činnosti do té doby, než je ložná plocha bez hnojiva. Díky tomu je malé zbytkové množství hnojiva vyaplikováno, rozmetadlo je během krátké chvíle prázdné a může jet pro další náklad.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *