Kvalitu prověří intenzivní nasazení

Na rozlehlém území jedenácti katastrů na Opavsku hospodaří společnost Agrimex Brumovice s. r. o. Kromě rostlinné výroby se zabývá i chovem skotu se zaměřením na mléko. Stádo zahrnuje 500 dojnic holštýnského skotu a stejný počet zvířat od telátek až po jalovice. Neoddělitelnou částí výrobního procesu je doprava značného objemu krmiv a dalších materiálů, často i na vzdálenost až 25 kilometrů. Největší nároky na objem dopravních prostředků má doprava senáží a siláží od řezačky.

Kvalitní krmiva v podniku vyrábět dovedou, stejně tak i zajistit dojnicím potřebné welfare. Díky tomu může dojivost dosahovat vynikající úrovně a podnik dodává každý den do mlékárny 14 000 litrů mléka. Průměr na jednu dojnici za rok dosahuje desíti tisíc litrů.

Firma Agrimex Brumovice provádí s rostoucím výkonem sklizňových strojů průběžně obnovu dopravní techniky. Přitom dlouhodobě spolupracuje s polským výrobcem dopravní techniky Wielton. V září roku 2015 byl uskutečněn velký krok kupředu – byl pořízen návěs Wielton s objemem ložné plochy včetně nástavků na úrovni 34 krychlových metrů. Po uvedení do provozu se ihned projevily četné přednosti tohoto vozu a na základě spokojenosti s ním byl pořízený další návěs Wielton PRC 2HP v listopadu roku 2017 s objemem 36 krychlových metrů.*

Více informací v Zemědělci v regionu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *