Kypřiče pro univerzální využití

Terrano GX jsou nejmodernější radličkové kypřiče německého výrobce Horsch. Stroje mohou být na přání vybavené hydraulicky ovládanou pracovní hloubkou. Při bližším pohledu to prozradí pístnice na předních kopírovacích kolech. Při změně pracovní hloubky na opěrném válci se automaticky přestaví i tato kola, a to díky dvojici dlouhých spojovacích tyčí.

Jednoduchá konstrukce si vyžádala jen jeden pár pístnic na stroji navíc. Zato pak může řidič z kabiny traktoru stroj kdykoli přizvednout, pokud jde práce v místech zhutněné půdy ztuha, a při dalším přejezdu pak vrátit na požadovanou pracovní hloubku. Také při prohlubování souvratí je hydraulicky ovládaná pracovní hloubka radlic oceňovanou výhodou. Přitom aktuální nastavení lze snadno kdykoli odečíst na přehledné stupnici s laserem vypálenými číslicemi.

Podobně jako dosavadní modely je i nové Terrano GX koncipováno pro práci v hloubkách od 5 do 25 cm. O horizonty nad 25 cm se umí postarat kypřiče Tiger, které Horsch nabízí ve čtyřech různých typových řadách. Při specifikaci „svého“ nového kypřiče Terrano GX má každý zákazník také možnost výběru ze dvou provedení nivelační sekce – vykrajovanými vydutými kotouči anebo odpruženými prsty.

Radličky jsou u Terrana GX uchyceny v patentovaném systému TerraGrip, který momentálně pokročil již do čtvrté generace. Zdvojená spirálová pružina zajišťuje dostatečný přítlak na radlice s vypínací silou 550 kg. Při pohledu na kypřič je patrné, že držáky TerraGrip jsou uspořádány nově – a to paralelně s rámem. Díky tomu kypřič působí dojmem lepší přehlednosti, a nad rámem je více prostoru pro různé nástavby – ať secí stroj MiniDrill či například zásobník na hnojivo.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *