Legendou v sedmi letech

Představení nového stroje přináší vždy velké očekávání. A někdy se to opravdu povede. Stroj nezazáří jen jako supernova, ale stává stálicí a významnou hvězdou sortimentu. Jeho sláva je živena dobrou pověstí i kladnými ohlasy z řad spokojených majitelů, a to je čas, kdy je třeba říct dobrá práce.

Přesně takový strmý vzestup zažil a stále zažívá přesný secí stroj Tempo od společnosti Väderstad. A ačkoliv byl do sortimentu společnosti zařazen teprve před sedmi lety, dokázal opanovat více než třetinu trhu s přesnými secími stroji v ČR.

Rychlost a přesnost

Myšlenka, že by se rodinná společnost Väderstad měla pustit do výroby přesného secího stroje, vznikla dávno, konkrétně někdy mezi lety 2005 a 2006. Jeho vývoj však trval dalších šest let a teprve v roce 2012 byl poprvé světu představen přesný secí stroj Tempo. Dlouhý vývoj i testování přinesly kýžený výsledek a secí stroj Tempo nejen že zaujal, ale svou prací přesvědčil a brzy se stal jedním z lídrů trhu.
V čem tkví úspěch relativně nového secího stroje? V roce 2012 přinesl revoluční zrychlení přesného setí, kdy do té doby běžná pracovní rychlost přesných secích strojů byla okolo 7 km/h, zatímco s Tempem bylo možné zasít rychlostí i 15 km/h. Ale abychom byli přesní. S každým secím strojem přeci lze po poli jezdit rychleji, ovšem nový secí stroj Tempo ani při vysoké rychlosti neztrácel na kvalitě setí. Za to může patentované výsevní ústrojí elektricky poháněné, které je stále srdcem stroje.
Vyšší pracovní rychlost, při které secí stroj přesně a kvalitně zaseje, zvyšuje produktivitu práce a není moc velkou nadsázkou, když Väderstad tvrdí, že s Tempem přišla technologie, která zvedla produktivitu práce na dvojnásobek.*
 

Více v únorovém čísle časopisu Mechanizace zemědělství

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *