Lexionové náměstí ve Znojmě

Tradičně netradiční setkání pořádala společnost Agrall zemědělská technika a.s. v srdci historického města Znojma. Stroje značek Claas a Väderstad si daly dostaveníčko na náměstí, které se původně jmenovalo Horní, ale během akce bylo přejmenováno na Lexionové podle nejprodávanější sklízecí mlátičce.

Ta tu také byla vystavena ve třech modelech. V expozici byl k vidění model Lexion 760, který je v sortimentu od roku 2016. Vybaven je motorem Perkins 2206F s výkonem 503 koní. Srdcem je mláticí a separační ústrojí APS Hybrid System. Výmlat začíná v tangenciálním mláticím bubnu odkud materiál postupuje do dvou axiálních rotorů, což přináší šetrný výmlat při vysoké průchodnosti.

Dalším vystaveným modelem byla sklízecí nová mlátička Claas Lexion 7600, která se může pochlubit revolučním systémem mlácení a separace APS Synflow Hybrid. Systém je výsledkem kombinace a souhry tangenciálního mláticího ústrojí APS Synflow a axiální sekundární separace Roto Plus. Tok materiálu se se rovnoměrně zrychluje až na 20 m/s a zásadně se tak zvyšuje průchodnost.

V útrobách třetího vystavovaného sklízecího stroje Lexionu 6800 se skrývá systém APS Synflow Walker a sklízecí mlátička tak představuje novou třídu segmentu vytřásadlových sklízecích mlátiček Claas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *