Linka sklizně píce se žluto-modrými krasavci

Společnost ARBO spol a. s. pořádala v půlce června předváděcí akci, na které představila novinky především ze svého sortimentu strojů pro sklizeň pícnin. Nejspíš také chtěla ukázat, jak skvěle funguje klimatizace v traktorech značky New Holland, a tak si na předvádění vybrala den, kdy rtuť teploměrů šplhala do závratných výšek. A musím říct, že v kabinách modrých krasavců bylo opravdu nádherně.

Předvádění probíhalo na pozemcích Zemědělského družstva Koryta a svou práci aktivně ukázalo °sedm souprav a dva samojízdné modely. Všechny stroje patřily do linky sklizně pícnin, takže na konci předvádění bylo na poli poskládáno několik balíků čekající na odvoz z pole.

Předvádění strojů

Celá akce měla dvě části. V první části předjeli postupně před návštěvníky ukryté ve stínu stanu všichni aktéři, kteří posléze ukázali, co umí také na poli. První soupravou byl traktor New Holland T 7.225 s kombinací čelně neseného žacího stroje a vzadu nesených žacích strojů. Následoval traktor z limitované edice v terakotové barvě a s čelním nakladačem T 5.120, který byl agregován s osmirotorovým obracečem ProTed 880. Jako další dostaly prostor shrnovače. První byl klasický dvourotorový shrnovač ProRotor R+ 1610 S tažen traktorem T5.95 a druhý byl pásový shrnovač MergeMaxx 950 připojený k traktoru T6.180. Následoval svinovací lis Roll Belt 150 tažený stejným modelem jako MergeMaxx T6.180. Představil se též senážní vůz Strautmann Giga-Vitesse 4402 v soupravě s traktorem T7.270 a jako odvozní prostředek od řezačky také ze stáje Strautmann vůz Aperion 2401 tažený traktorem T7.235. Sebrat píci ze řádku je možné též sklízecí řezačkou, takže v představených strojích nechyběl ani model FR650 a jako odvozní prostředek před diváky najel i nákladní vůz Iveco homologovaný jako traktor.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *