Lis s pevnou komorou pro menší hospodáře

Celá řada drobných chovatelů hospodářských zvířat se shání po mechanizaci, která by jim dovolovala sklidit menší objemy krmiva různého druhu do válcových balíků. Vhodné lisy nabízí italský výrobce Mascar a mají označení Corsa. Corsa 420 je lis s pevnou lisovací komorou, vybavenou řetězovým příčkovým dopravníkem. K agregaci stroje postačuje traktor o nižším výkonu motoru.

Lisy se vyznačují robustní a spolehlivou konstrukcí. K dalším přednostem patří jednoduché ovládání i malé nároky na údržbu stroje. Kompaktní rozměry a nízká hmotnost lis předurčují k práci i ve velkých svazích či na malých pozemcích.

Jak je pro výrobce Mascar typické, u lisu je možnost volby jednoho ze dvou provedení sběrače – se šířkou 170 nebo 200 cm. Nad sběračem může být na přání také umístěn vkladač. Materiál jakéhokoli druhu je po svém vstupu do lisovací komory ihned uchopen příčkovým dopravníkem a uveden do otáčivého pohybu. Jednoduchý pohon a spolehlivě pracující napínání hnacích řetězů se starají o účinnost při formování balíku.

I malé lisy Mascar Corsa 420 mají možnost nastavení počtu ovinutí dvojitým provazem a vzdálenosti od hrany balíku. Možné je také vázání do sítě. Lis může disponovat systémem automatického ovládání vázání, ale možné jsou i jednodušší varianty ovládání. Na přání je možné lis doplnit vyhazovačem balíků či automatickým mazáním hnacího řetězu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *