Mačkač i s válcovými kondicionéry

Společnost KRONE nyní nabízí ke svému samojízdnému žacímu mačkači BiG M kromě osvědčených prstových kondicionérů (CV) i variantu s válcovými kondicionéry, které jsou určeny především pro sklizeň leguminóz (například vojtěšky). Zemědělec si přitom může vybrat mezi profilovanými plastovými válci a novými M-Rolls ocelovými válci. S oběma typy mačkacích válců dosahuje BiG M 450 CR příkladné kvality úpravy píce.

Nové robustní CR-ocelové válce s M-profilem se doporučují především k nasazení v extrémních podmínkách, jako je například sklizeň citlivých plodin s lístky v oblastech s vyšším výskytem kamenů.
Ocelový válcový kondicionér (o průměru 25 cm) disponuje ve standardní výbavě jak horním, tak spodním pohonem. Díky tomu je schopen bez problémů zpracovat a intenzivně upravit i velké objemy sklízené hmoty. Tento systém je konstruován právě pro vysokokapacitní nasazení. Oba válce kondicionéru jsou synchronizované, aby se jejich profily nemohly dotýkat. Právě proto je jejich běh velmi tichý a klidný. Další předností je konstrukce pohonu horního válce. Přestože je hnaný, může ho zachycený cizí předmět zvednout nahoru, aniž by se válce poškodily, nebo se přerušil jejich pohon. Podle stavu sklízené hmoty lze přímo z kabiny velmi rychle a snadno změnit intenzitu zpracování v několika stupních (vzdálenost válců 0,5 mm až 25 mm). To garantuje možnost optimalizace průběhu prosychání a zároveň snižuje ztráty odrolem lístků, což se také velmi pozitivně projevuje na hodnotě krmiva.*
Celý článek si můžete přečíst v Zemědělci č. 48.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *