Magnum Rowtrac 380 CVX zvítězil v praktických ukázkách

V rámci praktického porovnání jednotlivých konceptů podvozků, které firma Case IH nabízí, konaného na Dnu Case IH v Kámeni, proběhla i jízda soupravy, tvořené novým modelem traktoru Magnum Rowtrac 380 CVX se strojem Simba SL 500. A to včetně měření důležitých veličin a s přesným vyhodnocením produktivity v polních podmínkách. Cílem bylo provést porovnání s traktorem Magnum 370 CVX s kolovým podvozkem.

V průběhu akce hledali organizátoři odpověď na otázku, o kolik se změní výkonnost a tlak na půdu při využití traktoru Magnum Rowtrac 380 CVX.

Za tím účelem bylo provedeno přepřažení půdozpracujícího stroje Simba SL 500 z traktoru Magnum 370 CVX do zadního tříbodového závěsu Magnumu Rowtrac 380 CVX. Tento traktor má shodný motor jako jeho testovaný předchůdce, poskytující o 10 k vyšší jmenovitý výkon. Na zadní nápravě je osazen dvojicí pásových jednotek se širší variantou pásů 760 mm. Na přední nápravě byly obuté opět pneumatiky Mitas SFT s rozměrem 650/60 R34 se správným tlakem huštění.

Kontaktní plocha všech prvků podvozku traktoru Rowtrac je téměř dvakrát tak velká, než u kolové verze Magnumu s obutím do nejvhodnějších pneumatik. Tomu také odpovídá nižší úroveň měrného tlaku na půdu. Rowtrac přetáhl nářadí po celé trase hladce a rychle. Zatížení motoru se pohybovalo v rozsahu od 90 do 100 procent, přičemž souprava dosahovala pojezdové rychlosti 12 km/h. Rowtrac pracoval vytýčený úsek za nejkratší čas a byl v klání s kolovým traktorem Magnum 370 CVX jednoznačným vítězem v efektivitě i v otázce působení na půdu.

Celkové vyhodnocení praktické ukázky přinese časopis Mechanizace zemědělství 7/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *