Malá ochutnávka před hlavním chodem

V rámci tradičního show během dnů Grimme Technica je účastníkům z celého světa pokaždé představena řada technických inovací, jež přispívají k vyhlášené charakteristice techniky Grimme. Tu lze ve zkratce definovat slovy kvalita, preciznost, kreativita, kapacita a komfort. Během představování posledních novinek zněla ještě další slova, jako veliký výkon, šetrnost ke sklízeným plodinám i půdě a snadné ovládání.

Inovace se týkaly jak techniky pro pěstování a sklizeň brambor, tak i cukrové řepy či zeleniny. Jako malou ochutnávku naleznete v Zemědělci č. 1 v roce 2019 krátké informace o některých novinkách. Hlavní chod, tedy podrobné představení řady inovací, přineseme v některém z dalších čísel týdeníku Zemědělec.

Absolutní představenou novinkou byl tažený sklízeč Grimme EVO 280, který evolučně vychází z modelu SE 150-60. Díky integrované portálové nápravě nepřesáhne jeho přepravní šířka 3 m, přitom se do zásobníku vejde až 8 tun brambor (v porovnání se sklízečem Grimme SE 150-60 je kapacita zásobníku o 33 % větší) Tento stroje je už vybaven třemi separátory, což má vliv na vyšší rozdružovací výkon a rychlejší sklizeň. Černý box nad ojí propojuje stroj s internetem, takže lze kdekoliv v kanceláři zjistit, kde právě sklízeč pracuje a zpětně dohledat důležité údaje o sklizni. Tyto boxy se testují od roku 2012 a budou jimi v nejbližší době vybaveny všechny stroje Grimme.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *